čápy

Ú v o d
Naše obec
Historie
Mapa okolí
Místa v Pihelu
Osadní výbor
Napište nám

Pihelské novinky
Připravuje se
Proběhlo
   Fotogalerie  
Staré fotky
Nové fotky
Fotky z akcí
                      
Odkazy

Zprávy

pondělí
17. června
2024
  22:08:54   
Online: 1 člověk.
© KM         

Osadní výbor Dolní Pihel          

Proběhlé akce 2013

9.12.2013.
 V sobotu 30.11.2013 byl slavnostně rozsvícen vánoční strom.
Při této příležitosti pod stromem zazpívaly místní děti.
Slavnostní podvečer pokračoval posezením s občerstvením
.  Foto z akce..

Video - klikni na následující obrázek - (podmíněno přehráváním z YouTube)


video


2.12.2013.
 V průběhu listopadu probíhalo v Severce secvičení dětí na zpívání pod vánočním stromem.
Tímto děkujeme všem zúčastněným a také Martině, Báře, Monice a Evě.
Dále děkujeme p. Havlákovi za zapůjčení prostor.

obrázek obrázek

22.11.2013.
Pošta

13.10.2013.
  Dne 12.10.2013 se uskutečnil výlov Pivovarského rybníka.

obrázek obrázek

obrázek obrázek

18.8.2013.
  Dne 17.8.2013 proběhlo slavnostní otevření dětského hřiště.
  Zde je foto z této akce.

Videa - klikni na následující obrázky - (podmíněno přehráváním z YouTube)

video video video video video


5.8.2013.
  Dne 27.5.2013 začala výstavba dětského hřiště u bytových domů. Aby se ušetřily finanční prostředky, pomohli místní občané s montáží , betonováním , úklidem, rovnáním pozemku a výstavbou plotu.
Díky našim důchodcům - p.Valta, p.Nádvorník, J.Metál, p.Musil, p. Zmeškal, se montáž zvládla za dopoledne, což překvapilo odbornou firmu. Dále pomáhali p.Tichý, Š.Fuljer, p.Makula, R. Metál, J.Michel, p.Cagán, L.Valta, p. Seidl, p.Matula, p.Dobijášovsky, p.Fulka, p. Kalina, p. Kalinová, p. Šolínová, p.Šolín, p. Mynářová, M. Havlák, p. Darebná, M. Darebný, p. Šerejch, p. Čanda, M.Fuljer, p.Čandová, p.Filipovič. A také pomohla naše mládež L.Ryšavý, J.Michálek, R.Fuljer, R.Zmeškal.
Beton na plot daroval Z.Vorlík (zemní práce), trubky občané a pletivo jsme zakoupili za peníze vybrané od občanů, trávní semeno darovala p. Minářová. Velice děkujeme všem.
Hřiště je již dokončené a slouží ke hraní našich dětí.
 Zde je foto z výstavby10.5.2013.
 Na brigádě u Severky dne 27.4.2013 jsme zvládli vše co jsme naplánovali (Zlatý déšť, mulčovací kůra, květináče na květiny).
Tímto děkujeme všem zúčastněným ženám, P. Ryšavé, L. Fuljerové, Wáhové, B. Šorfové a mužům, Š. Fuljer, L. Ryšavý a členům osadního výboru P. Čanda a M. Fuljer.

 Na přednášku o historii Pihelu dorazilo 37 posluchačů. Na podzim letošního roku plánujeme uskutečnit nějakou podobnou akci.
Děkujeme p. Havlákovi za zapůjčení prostor, kde se přednáška uskutečnila.

19.4.2013.
 Dne 13.4.2013 a 14.4.2013 se uskutečnil jarní úklid naší obce na obecních pozemcích ( za novým mostem a na místě plánovaného dětského hřiště), tento úklid jsme uskutečnili pouze v členech osadního výboru. Za tento postup jsme sklidili vlnu kritiky od lidí, kteří o úklidu nevěděli, na pomoc s úklidem přispěchal L. Valta a L. Gregor. Při této akci jsme instalovali sítě na fotbalové branky. K úklidu naší obce se přidali p. Šorfová a p.Zdobinová a uklidili obecní pozemky u potoka v místě jejich bydliště. Děkujeme všem zůčastněným.

 Dne 30.3.2013 proběhla brigáda při které jsme vyčistili obecní pozemky od náletových dřevin, ( na místě plánovaného dětského hřiště, za novým mostem a u autobusové zastávky). Tímto děkujeme všem zůčastněným, J. Seidl, E. Darebná, M. Darebný, L. Bělka, M. Grosman, M. Havlák, Š. Fuljer, V. Šerejch.

26.3.2013.
  Na akci vyhánění zimy dne 23.3.2013 dorazilo 32 dospělých masek a 19 dětských masek.
Tímto děkujeme městu Nový Bor, p. Havlákovi, p. Spáčilové, p. L. Fuljerové , p. D. Fuljerové , p. L Valtovi
a všem občanům kteří se této akce zúčastnili.
 Zde je foto z akce.26.3.2013.
  Dne 16.3.2013 proběhla brigáda, při které jsme vyčistili obecní pozemky.
Děkujeme p. Š. Fuljerovi, p. R. Svítkovi, p. V. Šerejchovi, p. L. Gregorovi,p. L. Valtovi za úklid naší obce.10.12.2012.
 Více než sto lidí se v sobotu 1.12.2012 sešlo v dolním Pihelu u bývalé Severky, aby se podílelo na rozsvícení vánočního stromku.
Každý občan si přinesl svou vánoční ozdobu, ať už zakoupenou či vlastnoručně vyrobenou. Tu pak za asistence členů osadního výboru Michala Fuljera a Petra Čandy zavěsil na stromek.
Nechyběla ani světelná výzdoba, kterou obci věnovalo město Nový Bor, a která rozzářila stromky za slavnostního odpočítávání všech přitomných v 16:45.
"Naším cílem je více zapojit občany do péče o obec a první adventní víkend se jevil jako ideální příležitost," uvedl předseda osadního výboru Michal Fuljer. "Věříme, že se toto stane každoroční tradicí a lidé se zúčastní i ostatních akci, které plánujeme. Rádi bychom, aby se místní podíleli na rozvoji naší obce."
Sváteční sešlost se samozřejmě neobešla bez horkého čaje a tradičního svařeného vína, občerstvení zajistil místní rodák Martin Havlák.

obrázek obrázek